ZİNCİR - DİŞLİ - KAPLİN

Zincir dişliler genellikle yapılarından dolayı düşük devir gerektiren alanlarda kullanılır. Zincir dişliler tork üretimi açısından verimli olmakta birlikte, açıkta kullanılabilir olma ve yağlama yapılması özellikleri ile genellikle bant zincir dişlisi, bisiklet zincir dişlisi, motor zincir dişlisi, redüktör zincir dişlisi, makine zincir dişlisi, konveyör zincir dişlisi, otomobil ve motosiklet zincir dişlisi, caraskal zincir dişlisi, aktarmalı zincir dişli vb. gibi birçok endüstriyel alanda güç aktarım elemanı olarak kullanılmaktadır.

 

Plastik dişli, kavrama dişlisi, triger dişli, konik dişli, düz dişli, spiral konik dişli, plastik zincir dişli, indüksiyonlu zincir dişli, tek sıra zincir dişli, çift sıra zincir dişli, üç sıra zincir dişli, dört sıra zincir dişli, tırnak dişli, röleli zincir dişli ve birçok zincir dişli çeşidiyle hizmetinizdeyiz…

KAPLİNLER

Döner bir parçadan aldığı gücü diğer dönen bir parçaya ileten, bu iletimi yaparken de güvenlik sağlayan güç aktarım ekipmanıdır. Belli bir torka göre üretildikleri için kullanılacak yere göre seçim yapılmalıdır. Kaplinler çeşitli malzemelerden imal edilmektedir. Bu malzemelerin başında paslanmaz çelik, çelik, plastik, alüminyum, kompozit ve döküm gelmektedir. Bağlantı türlerine göre sıkmalı kaplin ve kamalı kaplin olarak bulunurlar.

L kaplin, ayaklı kaplin, DK kaplin, boşluksuz kaplin, yıldız kaplin, GE kaplin, GS kaplin, KC kaplin, dişli kaplin, körüklü kaplin, zincir kaplin, hidrolik kaplin, manyetik kaplin, diskli kaplin, mikro kaplin vb. çeşitleri vardır.